Amazon, Bol.com, AB ve Amerika Pazaryerleri

Amazon ve Diğer Pazaryerlerinde Satış

Digizoom size ister Amazon'da store açmak, isterseniz Bol.com gibi daha yerel marketlere ulaşmak yada doğrudan Türk e-ihracatçılar için kurduğumuz Fienzi sisteminde satmak için çözümler sunuyor.

Digizoom sizin için ne yapabilir?

Amazon Avrupa'da ve Amerika'da store açmak için Amerika ve Avrupa'da kurulu yasal şirkete, banka hesabına ama daha da önemlisi ciddi oranda bilgi, birikim ve zamana ihtiyacınız var. Sizin gibi onbinlerce üretici ve satıcı bu pazaryerlerinde ürünlerini satıyor. Örneğin nevresim takımı satacaksınız, yüklediğiniz anda sizin ürününüz 2000. sayfada yer bulacaktır. Digizoom hem yasallık ve bu pazarlara erişim hem de yüksek puan ve iyi bir feed yönetimi ile sizin satmanızı sağlar.

İhracat Reklamları
Markalar Burada Büyür

Markalar Burada Büyür

Ayrıca, Digizoom olarak size;

 • Hangi ülkede sizin ürününüz veya servisiniz ile ilgili ne kadar internet araması vardır,
 • Hedef ülkelerdeki internet reklamlarınız için rakipleriniz kimlerdir,
 • İnternet üzerinde sizin marka bilinirliğiniz ve rakipleriniz ile durumunuz nedir,
 • Web sitenizin reklamlara ve hedef ülkenin internet alışkanlıklarına uygunluğu nasıldır,
 • Sosyal medya konumunuz veya gereksinimiz nedir,
 • Hangi ülkede hangi ürünü ne kadar bir reklam bütçesi ile marketing kampanyası yapmanız gerekir

gibi konularda danışmanlık hizmeti sunar, ve reklamlarınızın planlanması, yürütülmesi ve raporlamasını yaparız.

Amazon Store Kurulumu

Digizoom olarak Amazon’da Store açmak isteyenler için aşağıdaki hizmetleri veriyoruz;

 • 1- Eğer Store kurmak istemiyorsanız kendi Digizoom Store altında sizin ürünlerinizi satabiliriz. Digizoom’a ait Store markası FIENZI’dir.
 • 2- Amazonda bulunurluğu artırmak için ürün isimlerini, ürün açıklamalarını ve kelimeleri optimize edebiliriz.
 • 3- Sıfırdan sizin adınıza Amazon Store kurabiliriz.
 • 4- Eğer e-ticaret siteniz varsa ve Shopify üstünde ise onu Amazon’a bağlayabiliriz.
 • 5- Amazon'daki satış hacminizi artırmak için feed optmizasyon çalışması yapabiliriz.

Yerel Marketlere Ulaşım ve BOL.COM

Amazon iyidir ancak Amazon çoğu ülkede, özellikle Avrupa’da Amerika'daki kadar yoktur. Amazon’un varlığı hissedilen hemen hemen tek Avrupa ülkesi Fransa ve İngiltere’dir, biraz da İspanya. Diğer ülkelerde, aynı Türkiye’deki Hepsiburada.com, N11.com, TrendYol.com gibi yerel siteler vardır. Örneğin Hollanda’da bu BOL.COM’dur. Digizoom, sizin ürünleriniz yerel bir dille ve sunumla bu yerel pazarlara adapte eder. Bol.com hem Hollanda hem de Belçika pazarına aynı anda Hollandaca dilinde pazaryeri imkanı sunar. Bol.com'da isterseniz 2 gün içinde sizin ürünlerinizi Digizoom Store altında Hollanda ve Belçika pazarına bu pazaryeri ile ulaştırabiliriz. Yada tamemen sizin markanıza özgü sizin Bol.com store'unuzu sizin markanız için açar ve sizin adınıza yönetimini yaparız. Hollandaca çevirilir, şikayet yada sevkiyat ve bütün işlemlerin yönetimini Digizoom ekibi yapar. Ayrıca Almanya, Polonya, Portekiz, İtalya, İspanya ve Fransa'daki yerel marketlerede sizi aynı şekilde ulaştırırız.

Fienzi İle Satış

Fienzi: E-İhracat Marketplace

Fienzi: E-İhracat Marketplace

Amazon'da Store açmak, yada yurtdışı için site kurmak, pazarlama çalışması yapmak hem emek hem de zaman ve ekip gerektirir. Digizoom olarak ihracatçılardan gelen taleplere bir cevap olarak ve Türkiye'nin e-ihracatına bir katkı olması için Fienzi'yi kurduk. Fienzi Türk ihracatçılar için bir pazaryeridir.

 • 1-Fienzi ile sadece Türkiye'de üretilen ürünler satabilirsiniz. Başka ülkelerden ürünlere kapalıdır.
 • 2-Ürünlerin yüklenmesi, diğer pazaryerlerine entegrasyonu, dil ve yerelleştirme çalışması, fiyat analizi Fienzi ekibi tarafından yapılır.
 • 3-Fienzi'de satılan ürünleri ister Türkiye'den sevk itersenizde toplu olarak Hollanda'ya sevk edip oradan ulaştırabilirsiniz.
 • 4-Gıda, ilaç, alkollü ürünler, silah vb özel izin gerektiren ürünler hariç her tür ürünü satabilirsiniz.
 • 5-Fienzi'de aynı Amazon gibi, Hepsiburada gibi gibi çalışır, satıldıkça haftalık yada aylık ödemeler yapılır.

Amazon, Bol.com, AB ve Amerika Pazaryerleri Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Fienzi sisteminde ürünlerinizi satmak için ürünleriniz hakkında detaylı bilgi gönderin, mümkünse resimler, fiyat politikanız, üretilen yerler ve ürün kaliteniz hakkında bilgi veriniz. Özellikle satmak istediğiniz ülkeler varsa belirtiniz.

E-Commerce Marketing

Fienzi ile e-ihracat

Fienzi Nedir?
Fienzi, sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tur ürünü Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.Fienzi müşterilerine Fienzi Buyer Protection Program sunar. Bu müşterilerini aldıkları ürünün kalitesi, sevkiyatı, iadesi ve sorun olduğunda değişimi konusunda garantileri ve en önemlisi müşteri memnuniyetini esas alır. Bu nedenle Fienzi ’de satılan ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak isteriz. Avrupa Birliği ülkeleri ve EU kuralları gereği satış, iade, değişimler çok sıkı kurallara tabidir ve Fienzi bunların hepsini eksiksiz uygular.

Learn More, Gain More

Fienzi ve Sevkiyat

 • Fienzi ‘de satılan ürünleri satıcılar doğrudan Türkiye’den sevk edebildikleri gibi isterlerse bazı ürünlerini Hollanda’da kurulu Fienzi deposunda stoklayabilirler. Temel amaç müşteriye ürünleri 1-5 gün içinde sevk edebilmektir. Fienzi, Türkiye’den sevk eden küçük üreticiler için ve mikro ihracat sistemine kay itli olmayanlar için Türkiye’deki aracı şirket aracılığıyla e-ihracat işlemini yapar. Mikro ihracat sistemine kayıtlı ya da büyük ihracatçılar doğrudan ürünlerini sevk edebilirler. Üretici sevk ederken müşteriye sevk irsaliyesi ve proforma fatura ile ürün gönderir. Eğer müşteri isterse ayrıca Fienzi tarafından VAT faturası gönderilir.
 • Sevk ücretleri çoğunlukla fiyatın içindedir. Çünkü ücretsiz sevkiyat bir pazarlama politikasıdır. Ancak hacim olarak fazla ya da ağırlık olarak fazla ürünler için sevkiyat ücretleri yansıtılabilir.

İadelerin Yönetimi

Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve ürünün durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stokuna girer ve satışa açılır.

İadelerin Yönetimi

  Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve ürünün durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stokuna girer ve satışa açılır.

Ödemeler

Satılan ve müşteriye ulaştırılan ürünlerin ödemeleri Fienzi tarafından satıcılara aylık, haftalık ya da 2 haftalık periyotlarda, satış adedine ve tutara göre değişken oranlarda anlaşılan tutarlar üzerinden ödenir.