Dinamik Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama iki ayrı şekilde yapılabilir.

Görüntülü Reklam Ağı ile

Dijital müşteriler zaman zaman tıklama ve web sitelerine ziyaret aldıklarından fakat bunların satışa dönüşmediğinden şikayet edebilir. Bu olağan bir sonuçtur çünkü müşterilerin büyük bir çoğunluğu bir web sitesini ilk defa ziyaret ettiklerinde alışveriş yapmak istemez. Fakat burada onların ürünlerinize ve servislerinize olan bu ilgisini önemsemek ve hedeflemek gelecek düşüncelerini değiştirmek için önemlidir.

Yeniden pazarlama satışlarınızı artırmak için çok güçlü ve bütçeniz için oldukça efektif bir dijital çözümdür. Yeniden pazarlama bir kullanıcı web sitenizi ziyaret ettiğinde ve bazı ürün veya hizmetlerinizi araştırdığında sayfayı terk etmesinden itibaren onu tekrar tekrar hedeflemenizi ve onu sayfanıza geri çağırmanızı sağlamaktadır. Bu sayede o kişinin araştırdığı ürünü veya hizmeti satın alma olasılığı artacaktır. Araştırmalar yeniden pazarlamanın satışları %35’ten fazla artırdığını göstermektedir.

Remarketing

Standart Yeniden Pazarlama: bir kullanıcının web sitenize olan ziyaretinden sonra web sitenizin, banner’ınızın veya animasyonunuzun o kişiye diğer web sitelerinde Görüntülü Reklam Ağı ile tekrar tekrar gösterilmesidir.

Dinamik Yeniden Pazarlama: Standart Yeniden Pazarlama’ya ek olarak kullanıcının kontrol ettiği ürün veya hizmetin kendisine tekrar tekrar gösterilmesidir. Her kullanıcı ve her ürün-hizmet için farklılık gösterdiği için oldukça etkilidir.

Video ile Yeniden Pazarlaması: Genelde YouTube için yapılır. Reklamlarınız YouTube videolarınızla veya kanalınızla etkileşime geçmiş kullanıcılara YouTube ve Görüntülü İçerik Ağı ile tekrar tekrar gösterilir.

Unutmayın, yeniden pazarlama satışlarınızı %35 oranında artıracaktır. Kurulumu deneyim isteyen bu reklam çeşidi dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin, bir dayanıklı alet alındığında tekrar farklı modeller hedeflenmemeli fakat aksesuarları hedeflenmelidir.

AdWords Remarketing

Dinamik Yeniden Pazarlamayı Google E-Commerce Analitik verileri ile birlikte kullanarak ve yeniden pazarlama listeleri oluşturarak;

  • Bir ürünü alan ziyaretçilere tamamlayıcı başka bir ürünün pazarlamasını, hiç bir email göndermeden yada telefon etmeden yapabilirsiniz.
  • Sepete eklemiş ama satın almayı tamamlamamış olanlara sepetteki ürünlerini yeniden duyurabilir, hatta doğrudan onalara yönelik indirim, kupon vs sunabilirsiniz.
  • Siteyi girmiş ama hiç alışveriş yapmayanlara gezdikleri ürünleri sizin sitenizde olmasalar bile yeniden gösterebilirsiniz.
  • Başka bir sitenizde örneğin arabası için bir şey sattığınız bir müşteriye bakım ve servis hizmeti reklamı yapabilirsiniz.
  • E-Ticaret sitenizdeki email listesini yükleyerek zaten üye müşterilerinize özel hiç email göndermeden yada sizin sitenizde olmasalar bile hem hatırlatma hem de kampanya reklamı yapabilirsiniz.
  • Örneğin bisiklet satıyorsunuz. Sizden 6 yaşındaki çocuğu için 16" bisiklet almış birisine 2 yıl sonra 24" bisiklet reklamı yapabilirsiniz.
  • Örneğin uçak bileti satıyorsunuz, Amsterdam-İstanbul aramasını internette yapanlara yada bilet karşılaştırma sitesinde arayanlara o biletin sizdeki kampanyasını yapabilir yada otel, araç kiralama, rehberlik hizmeti gibi tamamlayıcı ek hizmetlerin reklamlarını yapabilirsiniz.

Digizoom advanced e-commerce analytics kurulumları yaparak size bambaşka olanaklar sunar ve dinamik re-marketing servisleri sunar.

Shopping Ads

Sosyal Medya ile

Tıpkı Görüntülü Reklam Ağı ve Google AdWords gibi sosyal medya yeniden pazarlaması da kampanyalarınızı güçlendirir. Unutmayın, yeniden pazarlama satışlarınızı %35 oranında artıracaktır.

Sosyal medya da ise kullanıcılar ziyaret bilgileri, lokasyon veya reklamınızı hali hazırda görüp görmemelerine göre yeniden hedeflenebilir. Yeniden pazarlama ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Görüntülü Reklam Ağı’nda Yeniden Pazarlama kısmını okuyabilirsiniz.

Digizoom sizlere en etkili ve efektif yeniden pazarlama stratejilerini yaratır. Eğer yeniden pazarlama ile satışlarınızı artırmak istiyorsanız formumuzu doldurun ve Digizoom ‘un profesyonel yeniden pazarlama hizmetinden hemen yararlanın.

Tüm Digizoom çalışanları Google sertifikalı, konusunda bilgili ve efektiftir. Sonuçlarımız oldukça ölçülebilirdir. Her hangi bir dilde kampanyanızı tasarlayabiliriz.