E-İhracat İçin Alternatif YöntemlerFienzi - Marketplace for Turkish E-Export

Fienzi + Homesy - Turkish Export Marketplace

Eihracat 2.0: Artık Fienzi + Homesy var. Fienzi, sadece Türk markaları ve Türk ihracatçıların ürünlerini Avrupa, Amerika ve Kanada'ya satan bir pazaryeridir. Fienzi sizi aynı zamanda yerel pazaryerleri ile entegre eder. Fienzi ile satış kendi markası ile Avrupa'ya açılmak isteyen yada ürettiği güzel ve kaliteli ürünleri ihraç etmek isteyen firmalara uygundur.

Devamını Oku
Digizoom Amazon Marketplace

Marketplace - Amazon ve Yerel Pazarlar

Digizoom sizi Amazon ile Avrupa'daki 6 ülke ve Amerika, Bol.com, Otto, FNAC ve diğerleri ile Avrupa'daki 27 ülkeye ulaştırır. Digizoom sizin adınıza Amazon ve diğer yerel pazaryerlerinde Store açarak sizin markanızı temsil eder, ürünlerinizi sizin adınıza satar, ssevkiyat, iade, müşteri hizmetleri sürecini yönetir. Bu özellikle belli marka büyüklüğüne ulaşmış üreticiler ve markalar için çok uygundur.

Devamını Oku
En Iyi E-Ticaret Sitesi Platformu

Shopify ve Digizoom | Shopify Türkiye: E-Ticaret Platformu

Shopify dünyada hız,güvenlik ve büyük trafiği kaldırma bakımından en iyi platformlardan birisidir. Bir e-ticaret sitesinde olmasını istediğiniz herşey; zahmetsiz, esnek. Fiyat olarak çok uygundur. Aylık 29 EUR kadar düşük bir maliyetle başlayabilirsiniz. Kendi e-ihracat sitesini yapmak isteyen ve kendi sitesi ile e-ihracata başlamak isyeten müşterilerimiz için uluslararası entegrasyonları ve büyüme ölçeklemesi ile muhteşem Shopify altyapısında e-ihracat siteleri hazırlıyoruz.

Devamını Oku
İhracat Reklamları

Yurtdışında Dijital Pazarlama

Hazır eihracata uygun siteniz var ve e-ticaret siteniz ile yurtdışına satış mı yapmak istiyorsunuz? Digizoom, bir dijital ajans olarak ve eihracatta uzman bir ajans olarak sizin ROAS hedefli pazarlama faaliyetlerinizi yürütür. Üstelik Digizoom reklam komisyonu almaz, sadece performans bazlı çalışır. Performans kriterlerini birlikte belirleriz. Digizoom sizi yıllık sözleşmeler ile bağlamaz, istediğiniz ay çalışmaları sonlandırabilirsiniz, sizin hesaplarınız üzerinden yönetim yapar.

Devamını Oku
E-İhracatın Temel Bileşenleri

E-İhracat Nedir? Eihracata Nereden Başlayacaksınız?

Eihracat için hızlı ve çok dilli bir web sitesi, yerel ödeme sistemleri, güven verici etiketler ve yerel dili ve kültürü bilen bir pazarlama ekibi ve stratejisi. E-İhracatta yardımcınız ve ortağınız.

Devamını Oku
Sorular ve Cevaplar

Sorularla Yurtdışına Ürün Satmak

Ne satarsınız? Nerede satarsınız? Nasıl satarsınız? Ne kadara satarsınız? Sevkiyat nasıl olacak? İadeler nasıl olacak? Yurtdışında Şirket Kurmalı mısınız? Nasıl ödeme alacaksınız? Hepsi burada

Devamını Oku

Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Fienzi sisteminde ürünlerinizi satmak için ürünleriniz hakkında detaylı bilgi gönderin, mümkünse resimler, fiyat politikanız, üretilen yerler ve ürün kaliteniz hakkında bilgi veriniz. Özellikle satmak istediğiniz ülkeler varsa belirtiniz.

Fienzi İle Büyüyün.

Avrupa, Amerika ve Kanada'ya Ürün mü Satmak İstiyorsunuz?

Siz Üretin, Biz Satalım
Fienzi, markalarını Digizoom ile kendi adına büyütmek isteyen firmaların yanında ayrıca fienzi.com üzerinde satabilmek için ister kendi markaları ile isterlerse Fienzi (TM) markası ile ürün üretecek üreticiler arıyor. Özellikle ev dekorasyonu, ev tekstili, kişisel bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, aktif spor ürünleri, outdoor ve kamp ürünleri, bahçe ürünleri, küçük ev ve kişisel elektronik ürünleri, özel dizayn her tür ürün araşımız vardır.Giyim / Moda: Şu anda Fienzi ekosistemi üzerinde giyim ve ayakkabı ürünleri satmıyoruz, ancak markası ve hedefi olan bütün müşterilerimizi kendi markaları ile Avrupa'da büyütmek için e-ihracat programı kapsamında destekliyoruz, pazarlama, depo, iade, ödeme, Shopify ile websitesi, her tür pazar araştırması sunuyoruz.

E-Commerce Marketing

Fienzi ile e-ihracat

Fienzi Nedir?
Fienzi, Türk markaları ve sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tür ürünü Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir ekosistemdir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.Fienzi müşterilerine Fienzi Buyer Protection Program sunar. Bu müşterilerin aldıkları ürünün kalitesini garanti eden, zamanında ve eksiksiz sevkiyatı, gerektiğinde sorgusuz iadesi ve sorun olduğunda hızlıca değişimi ve müşteri hizmeti konusunda garantileri ve en önemlisi müşteri memnuniyetini esas alan bir platformdur. Bu nedenle Fienzi’de satılan ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak isteriz. Avrupa Birliği ülkeleri ve AB kuralları gereği satış, iade, değişimler çok sıkı kurallara tabidir ve Fienzi bunların hepsini eksiksiz uygular.

Learn More, Gain More

Fienzi ve Sevkiyat

  • Fienzi'de satılan ürünleri satıcılar doğrudan Türkiye’den sevk edebildikleri gibi isterlerse bazı ürünlerini Hollanda’da kurulu Fienzi deposunda stoklayabilirler. Temel amaç müşteriye ürünleri 1-5 gün içinde sevk edebilmektir. Fienzi, Türkiye’den sevk eden küçük üreticiler için ve mikro ihracat sistemine kayıtlı olmayanlar için Türkiye’deki kurulu olan Fienzi şirketi aracılığıyla e-ihracat işlemini yapar. Mikro ihracat sistemine kayıtlı ya da büyük ihracatçılar doğrudan ürünlerini sevk edebilirler. Üretici Türkiye'den sevk ederken müşteriye bütün belgeleri ile ürün gönderir.
  • Satıcı bütün gümrük ve sevkiyat ücretleri, ürün satış tutarı üzerinden faturasını keserek DHL, UPS ve diğer eihracat ATR ve gümrük işlemi yapan bir sevkiyat firmasına teslim eder. Hesaplanan gümrük ve KDV ücretlerini öder. Ürün, faturası ile müşteriye gider. Daha sonra Digizoom alış satış fiyatı arasındaki fark yada komisyon, gümrük ve diğer vergileri satıcıya öder, kendi komisyonu içinde fatura keser. Bu şekilde muhasebesel olarak bir bütünlük sağlandığı gibi gümrük konusunda yada müşteriye ulaştırma konusunda olası sıkıntılarında önüne geçilir.
  • Sevk ücretleri çoğunlukla fiyatın içindedir. Çünkü ücretsiz sevkiyat bir pazarlama politikasıdır. Ancak hacim olarak fazla ya da ağırlık olarak fazla ürünler için sevkiyat ücretleri yansıtılabilir.

İadelerin Yönetimi

    Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve ürünün durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stoğuna girer ve satışa açılır.

Ödemeler

Satılan ve müşteriye ulaştırılan ürünlerin ödemeleri Fienzi tarafından satıcılara aylık, haftalık ya da 2 haftalık periyotlarda, satış adetlerine ve tutara göre değişken oranlarda anlaşılan tutarlar üzerinden ödenir. Ödemeler ister Türkiye'deki isterseniz varsa yurtdışındaki hesaplara yapılabilir.