Google Merchant Center, mağaza ve ürün verilerinizi Google'a yüklemenize ve bu verileri Google Alışveriş ve diğer Google hizmetlerine sunmanıza yardımcı olan bir araçtır. Merchant Center'ı kullanarak e-ticaret sitenizin ürünleri, fiyatları, ürün resimlerini ve özelliklerini otomatik olarak Google'a Ürün Listeleme reklamları için kullanılır. Ülke ülke, dil dil farklı veri listeleri oluşturabilir, hangi ürünleri satmak isterseniz ona göre değişik "feed"ler oluşturabilirsiniz. Digizoom hem feed oluşturmada hem de Merchant Center kurlumunda rehberlik eder.

Google Alışveriş, alışveriş yapanların ürünlerinizi Google'da hızlı ve kolay bir şekilde bulmalarını sağlar. Satıcı olarak Google Alışveriş'te aşağıdaki avantajlardan faydalanırsınız.

Google Alışveriş şu anda Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çekya, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Norveç, Polonya, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD'de sunulmaktadır.

Google Merchant Center kurulumu ve feed oluşturmak, yani doğru ve etkin şekilde oluşturmak, uzmanlık ve deneyim gerektirir. Ürün başlıklarının yapısı, açıklamalar, kampanya etiketleri, etkin yönetime uygun kategori kırılımları gibi önemli parametreleri vardır.

Google Shopping Advertising

Örneğin “spor ayakkabı” satan bir e-commerce şirketisiniz ve sattığınız ayakkabı çeşitlerinin Google aramalarında göre listelenmesini istiyorsunuz. İşte Google Shopping reklamları bu konuda tüm ihtiyacınıza cevap verecek şekilde çalışır. Müşterileriniz “women shoes” veya “sneaker” veya “spor ayakkabı” gibi yaptığı aramalarda urununuz resmi ve fiyatıyla beraber sağ bölümdeki reklam alanında gösterilir.

Bu reklam çeşidinin bir e-commerce web sitesiyle entegreli çalışması gerekir ve uzmanlık isteyen teknik gereksinimleri vardır. Digizoom “shopping reklamlar” konusunda uzman Google partneridir. Bizimle çalışırken teknik detaylar konusunda endişelenmeniz gerekmez.

Tüm bunlar ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınıza her zaman mutlulukla cevap vereceğimizi bilmenizi isteriz.

Digizoom olarak, e-ticaret siteleri için biz her zaman ölçümlemeye önem verdiğimiz için mutlaka başlamadan kurulumlarını yaptığımız Google çözümleri vardır.

  • Google Merchant Center: Bu Google ürünü e-ticaret sitenizdeki ürünleri Google Shopping için hazırlayan bir sistemdir. Fiyatlar, ürün çeşitleri, stok miktarları gibi ürünleri doğrudan web sitenizden okuyabilir yada excel gibi listelerden yükleyebilir.
  • Google Shopping: Google AdWords ürününün bir parçasıdr. Google Merchant Center ile birlikte kullanılır.
  • Google Tag Manager: Bu hem ürün bazında satış takibi hem de ürün bazında yeniden pazarlama şansı veren, AdWords ve Analytics ürünlerini tek bir merkezde toplayan bir çözümdür.
  • Google Analytics: Hem ziyaretcileri hem de onların satınalma davranışlarını ölçümlemek için vazgeçilmez bir ürün de Google Analytics E-Commerce kurulumudur.
Shopping Ads

Google Merchant Center Bilgi ve Başvuru Formu

Öncelikle, eğer görmediyseniz Sorular ve Cevaplarla E-İhracat sayfamıza göz atmanızı öneririz.

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Sizde mesajınızda ne yapmak istediğinizi, nerelerde yapmak istediğinizi, varsa web sitenizi, şu an reklam çalışması yapıp yapmadığınız gibi detayları lütfen yazınız. Eğer web siteniz yoksa ürün ya da hizmetinizi, nerede yaptığınızı belirtiniz.