Sağlık Turizmi için Dijtal Pazarlama

Sağlık Turizmi pazarlaması yeni gelişen, sürekli değişen bir alandır. Hem teknolojik gelişmeler, hem de her ülkede mevcut olan sağlık konusundaki reklam kısıtlamaları sağlık turimi konusunda yapılacak reklam ve pazarlama çalışmalarını daha önemli kılmakta ve daha dikkatli yapılmasını gerekmektirmektedir. Hem reklam veren kurum veya doktor hem de reklamları yayınlayan reklam ajansı ve reklamın sunulduğu platform bu kurallara tabidir.

Hastaların %95 ister tedavi ararken, ister belirti ararken Google'da arama yaparak başlamaktadır. O nedenle Digital Marketing'in başlaması gereken yer Google aramalarıdır.

Diğer bir yöntem ise Google Görüntülü Ağ ve Facebook'tur. Görüntülü Ağ, bir Google örgüsüdür. Bu Google Ağı ise içerisinde Google arama sonuçlarının ve Google reklamlarının görüntülenebildiği tüm kısımlara verilen isimdir. Bu ağ içerisinde partner web sitelerinin bulunduğu, örneğin Google Finance, Gmail, Blogger ve YouTube koleksiyondur. Mobil web siteleri ve uygulamalar da bu ağa bağlıdır.

Sağlık Turizmi Pazarlama Stratejileri

Sağlık turizmi reklamlarında en temel gereklilik web sitesidir. Web siteniz sizin satış elemanınızdır. Aynı hastaneler ve klinikler gibi çok ciddi detay, emek ve yatırım gerektiren bir konudur. Genel de sağlık siteleri birbirinin kopyası şablonlardan ya da birbirinin kopyası içeriklerden oluşmaktadır. Bu hem hasta kaybetmeye hem de yürütülecek reklam çalışmalarının ciddi şekilde maliyetli olmasına yol açmaktadır.

Sağlık turizmi web sitesi yaparken;

  • Ciddi olarak saha operasyonunuzu nasıl planladıysanız site içi deneyimi o şekilde planlayın.
  • Özgün içerik olmasına özen gösterin. Mümkünse ekip, hastane, teknoloji gösteren resimler ve yazılar olsun.
  • Eğer Youtube videolar varsa mutlaka koyun. Türkçe olanları İngilizce altyazılı yapın.
  • Hastanın nasıl karşılanacağını, nerede tedavi olacağını, nerede kalacağını, tedavi sonrası bakimin nasıl olacağını planlayın ve bunu web sitenizde anlatın.
  • Özellikle estetikler için kampanyalı ve referans olunan, ya da birlikte gelmeyi teşvik edici bir özellik ekleyin.
  • Mümkünse appear.in gibi video-Chat uygulaması ile on tanı yapmayı önerin.
Sağlık Turizmi Pazarlaması

Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı’nda göstererek çok geniş bir müşteri kitlesine ve ilgilerine sahip olabilirsiniz. Göze çarpan animasyonlu ve statik reklam formatları ile kullanıcıların reklamınıza dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Ağı’nda hangi web sitelerinde ve sayfalarında reklamlarınızı göstermek istediğinizi seçebilirsiniz. Sayfaları seçebilir, hedef kitlenizin sık sık uğradığı web sitelerini hedefleyebilirsiniz.

Sağlık Turizminiz Burada Büyür

Sağlık Turizminiz Burada Büyür

Markalar Burada Büyür

Markalar Burada Büyür

Yurtdışı Reklamlarınız İçin Digizoom

Yurtdışı Reklamlarınız İçin Digizoom

Fark Yaratan Kampanyalar

Fark Yaratan Kampanyalar

Göze çarpan reklamlarla kullanıcıların dikkatini çekin. Bu reklam çeşidinde yazı, fotoğraf, video gibi zengin içerik düzeni olan reklamlar görüntüleyebilirsiniz.

Görsellerle yapabileceğiniz bazı getiriler:

  • Daha fazla ürün ve hizmet satmak
  • Müşteri sadakatini artırmak
  • Yeni müşteri kazanmak
  • Marka bilinirliğini yükseltmek
Sağlık Turizmi Pazarlaması

Sağlık Turizmi için Dijtal Pazarlama Bilgi ve Başvuru Formu

Öncelikle, eğer görmediyseniz Sorular ve Cevaplarla E-İhracat sayfamıza göz atmanızı öneririz.

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Sizde mesajınızda ne yapmak istediğinizi, nerelerde yapmak istediğinizi, varsa web sitenizi, şu an reklam çalışması yapıp yapmadığınız gibi detayları lütfen yazınız. Eğer web siteniz yoksa ürün ya da hizmetinizi, nerede yaptığınızı belirtiniz.

Social Media Ads

Hasta Getirmek ve Takibi İçin Teknoloji

Sosyal medya da reklam mı vermek istiyorsunuz? Digizoom ‘un olağan üstü sosyal medya çözümlerine hemen göz atın.

Sağlık Turizmi Kanalları

Sağlık Turizmi Pazarlaması

İster Google yada Facebook gibi arama makinelerinde isterseniz de sağlık turizmi konusunda hizmetler sunan sitelerde reklamlarınız yayınlanmasını ve hasta getirmeyi istiyorsanız iletişim formumuzu doldurarak bizden yardım isteyebilirsiniz. Doktor, hastane, klinik, sağlık turizm acentesi, web sitesi, hedef branşlar ve bütçeler gibi detayları paylaşırsanız sizin için en uygun strateji ve bütçelemeyi yapabiliriz.

Sağlık Turizmi Reklamları İçin Bize Ulaşın

Sağlık Turizmi Pazarı

Hangi Ülkeden Hangi Hastaları Getirebilirsiniz

Hangi branş, hastalık, belirti hangi ülkelerde hangi kişiler tarafından aranıyor, ne sıklıkta aranıyor, rekabet durumu nedir, tıklama başına maliyetler nedir, CPA-Cost Per Action (Hastanın sizinle iletişime geçme maliyeti yada dönüşüm oranı) nasıldır, sizin simülasyonlarınız nasıl olacaktır gibi konularda size hizmet sunuyoruz; kampanyalarınızın planını, medya planınını, bütçelemeyi yapıp kampanyaları yönetiyoruz ve raporluyoruz.

Sağlık Turizmi Reklamları İçin Bize Ulaşın